Menu Close

6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin “Karbon Nötr Hikayesi” Etkinliği – 24 Mart 2023

  • YER

    TSPB YouTube kanalı

  • TARİH

    24 Mart 2023 Cuma

  • SAAT

    14:00-15:30

Birliğimizce, 1 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kongremiz Türkiye’nin iklim değişikliği eylem planı çerçevesinde ülkemizin net sıfır emisyon hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak ve Kongrede oluşan karbon etkilerini ortadan kaldırabilmek amacıyla “Karbon Nötr Kongre” olarak planlanmıştır.

Sürdürülebilirlik Sponsorlarımız tarafından gerçekleştirilen karbon ayak izinin hesaplanması, 2. taraf doğrulaması ve ofsetlenen karbon emisyonuna dair sertifikalandırma sürecine ilişkin 24 Mart 2023 Cuma günü 14.00-15.30 saatleri arasında “6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin “Karbon Nötr Hikayesi” etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Birliğimiz Eğitim Müdürü Sn. Dr. Gökhan Büyükşengür ’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, Semtrio Sürdürülebilirlik Direktörü Sn. Furkan Sadıkoğlu “Çevresel Sürdürülebilirlik Bakış Açısı ile Küresel Isınma”, CGE Kurumsal Yönetim Değerlendirme ve Yazılım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Behiye Tülin Seçen “Kurumsal Faaliyetlerin Sürdürülebilirlik Etkisi”  ve EKI Energy Services Limited Türkiye&ODKA Bölge Müdürü Sn. Oğuz Tosun tarafından “Türkiye’de Finans Sektörünün Karbon Finansmanına Çok Taraflı Katılımı” konuları ele alınmıştır.

Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilen ve kayıt altına alınan etkinlik, TSPB YouTube kanalı üzerinden izleyicilerle paylaşılmıştır.

Etkinlik https://www.youtube.com/watch?v=LcXcIyfUg2A linkinden izlenebilir.

Bu etkinlik için başvuru süresi dolmuştur.