Menu Close

Üniversitelilere Yönelik Para Ödüllü Fon Yarışmasına Kayıtlar 18 Nisan’da Başlıyor

Takasbank, Birliğimiz ve Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen ‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’na başvurular, 18 Nisan Pazartesi günü başlıyor.  Üniversiteli gençleri uzun vadeli tasarruf ve yatırıma yönlendirmek, yatırım fonları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve TEFAS’ın kullanım yaygınlığını artırmak amacıyla başlatılan fon sepeti yarışmasının bu yıl üçüncüsü düzenleniyor.

‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’nda üniversite öğrencilerinden sanal ortamda oluşturulan portföylerini üç farklı senaryoya göre, bu senaryoda yer alan profillerden en az birini seçerek yönetmeleri isteniyor. Öğrenciler yarışmaya edu.tr veya kendi üniversitelerinin resmi uzantılı mail adresleri ile cep telefonlarına yüklenen ‘Altın Yumurta Fon Sepetim’ mobil uygulaması üzerinden başvuruda bulunabilecek. Yarışma için mobil uygulamaya yurtdışından erişim sağlanamayacak. Yarışmaya başvurular, 30 Nisan 2022 Cumartesi saat 23.00’a kadar yapabilecek. Başvurusu kabul edilen öğrenciler, 9 Mayıs’ta başlayacak yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Yarışma, 30 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

Yarışmacılardan; 20-39, 40-64 ve 65 ve üstü yaş dönemlerini kapsayan üç farklı senaryo ile 1 milyon TL tutarındaki sanal bütçeyi yönetmeleri istenecek. Yarışmacılar varlık dağılımını sadece TEFAS’ta işlem gören menkul kıymet yatırım fonlarından (serbest fonlar hariç) oluşturabilecek. Katılımcılar, hafta içi ve hafta sonu 14.00- 23.00 saatleri arasında işlem yapabilecek, ayrıca sepet değiştirme veya dengeleme her ay azami 4 (dört) kez gerçekleştirilebilecek.

Yarışma sonunda her varlık sınıfındaki farklı isimlerdeki birinciler 15 bin TL, ikinciler ise 12 bin TL nakit para ödülü kazanacak. Yarışmanın büyük ödülü ise ‘nakit’ olarak yarışmada ilk iki dereceye girenlerin olacak. Böylece yarışmada toplamda 81 bin TL tutarında ödül verilecek. Ödül alınabilmesi için “kayıt tarihi itibariyle öğrenci olunması” zorunlu olacak.

18 – 26 yaş aralığında öğrenciler yarışacak

‘Altın Yumurta Üniversiteli Fon Sepetim Yarışması’na katılım ücretsiz olacak. Yarışmaya, Türkiye’de yerleşik bir üniversitede ön lisans veya lisansa kayıtlı 18 – 26 yaş aralığındaki öğrenciler katılabilecek. Ancak yarışmaya katılım için kayıt şartı bulunacak. 18 Nisan 2022, Pazartesi günü başlayacak kayıtlar 30 Nisan 2022, Cumartesi saat 23.00’da sona erecek. Kayıtlar; IOS veya Android cihazlar üzerinden ‘Altın Yumurta Fon Sepetim’ mobil uygulaması indirilerek yapılabilecek. Yarışmaya katılacaklar ad, soyad, üniversite ve bölüm bilgisi, doğum tarihi, TC kimlik numarası, iletişim bilgileri ve üniversite mail adresi ile kayıt yaptırabilecek. Yarışma 9 Mayıs- 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Ayrıntılı bilgi için: https://altinyumurta.org.tr/