Menu Close

Türkiye’nin İlk Sermaye Piyasası Hackathonu Serathon-in İçin Başvurular Başladı!

Birliğimiz eşgüdümüyle Türkiye’de sermaye piyasaları alanında yapılacak ilk hackathon etkinliğine başvurular, 22 Ağustos’ta başladı. Yarışmada dereceye girenleri 20.000 TL’ye varan yatırım fonu ödülü bekliyor.

Sermaye piyasasındaki çok sayıda paydaşın desteği ile sermaye piyasasının büyümesi, yatırımcı tabanının genişlemesi amacıyla Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu’nun ilki 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak. Borsa İstanbul’un proje ortağı olduğu yarışmanın başvuruları, 22 Ağustos 2019 tarihinde başladı ve 10 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek. Serathon-in hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu, daha önce sermaye piyasalarıyla tanışmayan yazılım profesyonellerini, fintek şirketlerini ve yatırımları sermaye piyasasına yönlendirmeyi amaçlıyor. Bu farkındalık ile sermaye piyasalarının geleceğini şekillendirmeye katkı sağlanması hedefleniyor. Etkinlik esnasında geliştirilecek yazılım projeleri, sermaye piyasası kuluçka merkezinde daha ileri aşamaya taşınabilecek.

Yarışmada, özgünlük ve yenilikçilik, yapılabilirlik ile finansal ve sosyal etki koşulları değerlendirme ölçütleri arasında yer alıyor. Yarışmacıların sermaye piyasası alanında, istediği fikri ve teknolojiyi özgürce kullanarak proje geliştirmeleri bekleniyor.

Yarışma sonunda birinci takım 20 bin TL, ikinci takım 15 bin TL, üçüncü takım ise 10 bin TL değerinde yatırım fonu varlık dağılımının sahibi olacak. Ayrıca, dereceye giren takımlara mekan ve danışmanlık alanında çözüm ortağı olan Workinton nezdindeki sermaye piyasası kuluçka merkezinde 6 ay ile 1 ay arasında değişecek süreyle ortak çalışma alanı sağlanacak.

Yarışma herkesin katılımına açık olup, başvurular ücretsizdir.

Serathon-in etkinliğinin destekçileri arasında Borsa İstanbul, Takas İstanbul, Merkezi Kayıt İstanbul, A1 Capital, Beycon, Burger King, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, Habitat Derneği, iDealData, IEEE Türkiye Öğrenci Kolları, İnfina Yazılım, investing.com, Matriks, Optimus Yazılım, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu, Sevent, Shift Delete, Tradesoft, Workinton ve Anadolu Ajansı yer alıyor.