Menu Close

TSPB Kuruluş Yıl Dönümünde Anıtkabir Ziyareti

TSPB Kuruluş Yıl Dönümünde Anıtkabir Ziyareti

Birliğimizin 28 Mart 2001 tarihinde ilk genel kurul toplantısında Birlik organlarının seçimi sonucu resmi kuruluşu gerçekleşmiştir. Cumhuriyetimizin 100. Yılını sektörümüz temsilcileriyle bir kez daha anmak amacıyla Birliğimizin 23. yıl dönümü olan 28 Mart 2024 tarihinde Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, çalışanları ve üyeleriyle birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü huzurunda ziyaret etti. TSPB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim H. Öztop liderliğinde, Anıtkabir’de mozoleye çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Sayın Öztop Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Törene 100’ün üzerinde Birlik üye temsilcimiz katıldı.

İbrahim H. Öztop Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Aziz Atatürk,

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin yönetim kurulu, denetleme kurulu, üyeleri ve çalışanları olarak Kuruluşumuzun 23 üncü yılında manevi huzurunuzda olmaktan büyük onur duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını geride bırakıp ikinci yüzyılına adım attığımız bu günlerde; engin dünya görüşünüz ile oluşturduğunuz Cumhuriyet değerleri, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti demokrasisinin ve kalkınmasının temelleridir. Bizler, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Ailesi olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da bu değerleri ülkemiz geleceğinin önemli teminatı olarak benimseyecek ve korumaya devam edeceğiz.

Zat-ı Alinizin “Türkiye Cumhuriyeti’ni lâyık olduğu mertebeye çıkarabilmek için ekonomimize birinci derecede önem vermek lazımdır; zamanımızın bir ekonomi devri olduğu düşünülürse bu önemin derecesi kolaylıkla meydana çıkar” sözünüzden ve ilkelerinizden aldığımız güç ile sermaye piyasalarımızın yakaladığı büyüme ve gelişmenin artarak devam etmesi, tabana yayılması ve gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşması için “Güçlü sermaye piyasaları, güçlü Türkiye” anlayışıyla hiç yılmadan çalışıyoruz. Sermaye piyasaları temsilcileri olarak, ülkemizin ekonomik kalkınmasına ve sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayarak ilkeleriniz ve değerleriniz izinde yürümeye kararlılıkla devam ediyoruz.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği adına, temellerini çağdaş uygarlık vizyonuyla attığınız Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden başta Zat-ı Alinizi ve milli mücadelenize destek veren tüm silah arkadaşlarınızı her daim saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyor, aziz hatıranız önünde saygı ile eğiliyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”