Menu Close

TSPB Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Net Aktif Değer ve Varlık Değeri Tabloları Yönergesi

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Statüsü’nün (Statü) 7. maddesinin birinci fıkrasının (g) bendinde yer alan “Sermaye piyasalarının ve üye kuruluşların faaliyetlerinin gelişmesini sağlamak üzere politikalar oluşturmak, bunların uygulanmasına yönelik kararlar almak” şeklindeki görev ve yetkilerimiz çerçevesinde Birliğimizce, Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında işlem gören Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarının Net Aktif Değer ve Varlık Değeri Tablolarının belirli periyodlarda kamuoyuna duyurulması amacıyla Üyelerimizin de görüş ve önerileri doğrultusunda ekte yer alan “TSPB Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Net Aktif Değer ve Varlık Değeri Tabloları Yönergesi” hazırlanmıştır.

Birlik Yönetim Kurulu’nun 28.07.2022 tarih ve 408 sayılı toplantısında kabul edilen “Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Net Aktif Değer ve Varlık Değeri Tabloları Yönergesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Net Aktif Değer ve Varlık Değeri Tabloları Yönergesi Uygulama Esaslarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Net Aktif Değer ve Varlık Değeri Tabloları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorulara buradan ulaşabilirsiniz.