Menu Close

TSPB – Covid-19 Bilgilendirme

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin Değerli Üyeleri,

Bugün tüm dünya, Covid-19 salgını nedeniyle olağanüstü bir dönem yaşıyor. Böylesi dönemlerde korku ve kaygı yerine tarihten güç alarak bilimin ışığında önlem ve çözüme odaklanmalıyız. Nitekim tarih bize; insanlığın bugüne kıyasla çok daha yetersiz bilim ve teknolojik olanaklara sahip olduğu dönemlerde dahi karşılaştığı salgın ve felaketleri aştığını gösteriyor. Bugünlerin de geçeceğini ve bu salgının bir sonu olacağını biliyoruz.

Ülke olarak bu bilinçle salgına karşı yoğun ve etkili bir mücadele veriyoruz. Hükümetimiz liderliğinde toplum sağlığını önceleyen politikalar kararlılıkla hayata geçiriliyor. Toplum olarak da bu sorunu “evde kalarak ya da sosyal mesafemizi koruyarak” yapacağımız katkıyla aşacağımıza inanıyoruz. Bunu da aramıza fiziki anlamda mesafeler girse de dayanışma ve Birlik’te aşacağız.

Zorlu günlerde başta sağlığımızı korumak için büyük bir özveri ile çalışan tüm sağlık çalışanları olmak üzere, hayatın olağan akışını sürdürmek için yoğun gayret sarfeden tüm çalışanlara ve sermaye piyasalarının işleyişini sürdüren sermaye piyasası çalışan, yöneticilerine ve yatırımcılara TSPB adına teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Fiziki anlamda sosyal mesafemizi bir anlamda evlerimize sığınarak korumamız hayati önemde ancak zihinsel anlamda sığınmadan kaçınmalıyız. TSPB olarak tüm çalışanlarımızla, faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Ayrıca sermaye piyasalarının ülke ekonomisine sağladığı katma değeri artıracağına inandığımız projelerimizi, bu yıl da hayata geçirmek için çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz.

Birlik’te, dayanışma içerisinde bu zorlu sürecin de üstesinden geleceğiz. Herkese, sağlıklı günler diliyoruz.

Yarın kaldığımız yerden Birlikte yatırım için, bugün Birliğimizi koruyoruz, #Evdekalıyoruz

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ