Menu Close

Gayrimenkul Sertifikaları Paneli Yapıldı

Birliğimiz öncülüğünde 28 Mart 2017 tarihinde Sermaye piyasasının ve gayrimenkulün kesiştiği finansal ürün olan gayrimenkul sertifikaları konusunun ele alındığı “Gayrimenkul Sertifikaları” başlıklı bir panel düzenlendi.

Makro İnşaat sponsorluğunda düzenlenen panelde, sermaye piyasasının ve gayrimenkulün kesiştiği finansal ürün olan gayrimenkul sertifikası tartışıldı. Birlik Başkanı İlhami Koç’un açılış konuşmasıyla başlayan panelde, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş ve Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ da birer konuşma yaptı.

Özel sektör, kamu kurumları, akademisyen ve basın mensuplarını bir araya getiren etkinlikte, açılış konuşmalarının sonrasında panel oturumuna geçildi. Sermaye Piyasaları Kurulu Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Başkan Yardımcısı Eser Şağar moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Kemal Şahin ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Baş Finansal Danışmanı Mehmet Urcu konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul sertifikası ihracı öncesinde yaklaşık 700 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen panelde, sermaye piyasalarında yeni bir finansal araç olan gayrimenkul sertifikalarının avantajları ve dezavantajları değerlendirildi.