Menu Close

Dünyaca Ünlü Uzmanlar “Geleceğimiz İçin Büyüme” Temasıyla Sermaye Piyasalarını Konuşmak İçin İstanbul’da!

Finans sektörünün en büyük meslek örgütü olan Birliğimizin bu sene ikincisini düzenleyeceği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli’nde gerçekleşecek. “Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla düzenlenecek ve iki gün sürecek kongrede, 24 panel ve sektöre yönelik farklı başlıklarda 21 eğitim programı yer alacak.

Türkiye’nin 2023 vizyonundan hareketle oluşturulan program doğrultusunda, sermaye piyasasının gündemindeki en güncel konular kamu kurum ve özel sektör temsilcileri, akademisyenler, yatırımcılar ve basın mensuplarının katılımıyla iki gün boyunca tartışılacak.

Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme hedeflerine sermaye piyasaları yoluyla katkıda bulunmayı hedefleyen Kongre’nin panel başlıkları, kamu ve özel sektör kurumları, sivil toplum kuruluşları ile akademik toplulukta görev yapan kişilerden oluşan İçerik Komitesi tarafından yürütülen uzun soluklu titiz bir çalışma sonucunda belirlendi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun da desteklediği Kongre’deki çok sayıda ana/eş anlı panellerin yaklaşık 5.000 civarında ziyaretçisinin olması bekleniyor. Pay ve borçlanma araçları ihraçları, alt yapı yatırımlarının ve girişimciliğin finansmanı, doğrudan yabancı sermaye ve portföy yatırımları, finans merkezi alternatifleri, yatırım stratejileri, Endüstri 4.0, bireysel emeklilik sistemi ve otokatılım, dijital para ve yeni finansal mimari, blockchain gibi gündemde yer alan birçok konuya dair özel panel düzenlenecek. Gündemdeki konuların yanı sıra yatırım yapma stratejilerine yönelik hazırlanan birçok eğitim programı da ücretsiz olarak Kongre’de yer alıyor.

TÜRKİYE VE DÜNYADAN BİRÇOK ÖNEMLİ İSİM KATILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Kongreyi onurlandırması bekleniyor. Kongreye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, dünyaca ünlü yazar ve ekonomist Prof. Dr. James Robinson, yazar Chris Skinner, Dünya Bankası Kalkınma Beklentileri Grubu Direktörü Dr. Ayhan Köse, Eski Hazine Müsteşarı Dr. Mahfi Eğilmez gibi önemli isimler de katılacaklarını teyit ettiler.

PROF. DR. JAMES ROBINSON ANA KONUŞMACI OLACAK

Uluslararası uzmanların katılacağı kongrenin açılış konuşmacılarından biri “Ulusların Düşüşü” kitabının eş yazarı Prof. Dr. James Robinson olacak. Dünyada birçok ödüle aday gösterilen ve kısa sürede birçok baskı yapan kitap, Doğan Kitap tarafından Türkiye’de ilk olarak 2013 yılında yayımlanmıştı. Kitap’ta, ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasındaki farklılıkların nedenleri tarihsel bir süreç içerisinde analiz ediliyor. Prof. Dr. Robinson, Türkiye’nin büyüme sürecine ve geleceğe dair görüşlerini Kongre’de katılımcılarla paylaşacak. Ayrıca, Kongre’de kitap imzalama etkinliği de düzenlenecek.

DİJİTAL BANKACILIK GURUSU CHRIS SKINNER SEKTÖRÜN GELECEĞİNİ ANLATACAK

Kongre kapsamında sektörün geleceğini şekillendirecek olan teknolojik yenilikler de kapsamlı bir şekilde tartışılacak. Dünyada “dijital bankacılık gurusu” olarak anılan Chris Skinner, “Oyun Değişiyor: Fintech, Blockchain ve Değer Takası” başlıklı konuşmasıyla gelecekte sermaye piyasalarını bekleyen yenilikleri anlatacak.

14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek kongredeki panel ve eğitimler tüm katılımcılara açık olup kayıtlar ücretsiz olacak.

Kongre ve konuşmacılarla ilgili detaylı bilgilere www.sermayepiyasalarikongresi.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.