Menu Close

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden Birliğimize Özel Ödül!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması’nın sonuçlarını ödül töreniyle açıkladı. Törende, Birliğimize katkılarından dolayı özel ödül verildi.

TİM’in, Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla 15 Aralık 2017 tarihinde düzenlediği ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katıldığı törende, Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödüllendirildi. 2016 yılı hizmet ihracatına göre ödül almaya hak kazanan kurumların açıklandığı törende, Birliğimize araştırma kapsamında finans alanındaki kurumların belirlenmesindeki katkılarından dolayı özel ödül verildi. Birliğimiz Genel Sekreteri İlkay Arıkan, ödül plaketini TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

TSPB Başkanı İlhami Koç, TİM tarafından verilen ödüllerin finans sektörü açısından önemini şu sözlerle vurguladı: “TİM’in başlattığı bu girişim kuşkusuz hizmetler sektörünün cari işlemler dengesi üzerinden ülkemiz ekonomisine katkısını daha net şekilde ortaya koyması için büyük fayda sağlıyor. Öncelikle bu girişim için TİM’in çabasını yürekten kutluyorum. Ayrıca, bu yıl finans sektörünün de bu çalışmaya daha detaylı dâhil edilmesinden ötürü duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bir ekonomideki kaynakların etkin kullanımı için kritik rol üstlenen finans kesiminin üretimini kamuoyu nezdinde daha görünür kılması bizler için çok değerli.”

Ödül kazanan kurumların tam listesine http://www.tim.org.tr/tr adresinden ulaşılabiliyor.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ