Menu Close

“7. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor! Son Başvuru Tarihi 26 Nisan 2021

Birliğimizin, bütçe, birikim ve yatırımın önemi konusunda farkındalık yaratarak, ülkemizde finansal okuryazarlık bilincini sağlamak amacıyla düzenlediği ve bu yıl yedincisini gerçekleştireceği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına başvurular devam ediyor. Online olarak www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesi üzerinden yapılacak başvurular 26 Nisan’a kadar sürecek. Dereceye girenler 35.000 TL’ye varan yatırım fonu kazanacak.

Birliğimiz tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasının yedincisine başvurular devam ediyor. 15 Şubat’ta başlayan ve Birliğimizin bütçe, birikim ve sermaye piyasasında yatırım kavramlarının bireysel ve toplumsal önemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği kısa film yarışmasına başvurular 26 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek. Başvurular www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesinden online olarak yapılabilecek.

Ödül, toplamda 35.000 TL tutarında yatırım fonu varlık dağılımı

Yarışmada ödül alan birinci filme 12.500 TL, ikinci filme 10.000 TL, üçüncüye ise 7.500 TL tutarında yatırım fonu varlık dağılımı verilecek. Yarışmada, ayrıca 2014 yılından itibaren yarışmanın jüri üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebenoyan adına da “Cüneyt Cebenoyan Özel Jüri Ödülü” verilecek. Özel Jüri Ödülünü kazanan yönetmen ise 5.000 TL değerindeki yatırım fonu varlık dağılımının sahibi olacak. Ayrıca yarışmada ilk 10’a girenler, yarım günlük ‘sinema unsurları’ üzerine konu uzmanıyla yapılacak bir söyleşiye katılma hakkı kazanacak.

Bu yıl yedincisi gerçekleşecek “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasının konusu “Kapalı Gişe Yaşamlar” olacak. Yarışma kapsamında belirlenen 26 kelimeden en az 10 tanesi kullanılarak, 3 dakikayı geçmemek şartıyla yapılması istenen filmlerde, yatırım yaparak geleceği güvence altına almanın öneminin anlatılması bekleniyor.

Başvuru için son tarih 26 Nisan

Son başvuru tarihi 26 Nisan 2021 olan yarışma, yurt içi ve yurt dışından 18 yaşını doldurmuş herkesin katılımına açık olacak. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya adaylar www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesi üzerinden kayıt oluşturarak başvuru yapabilecek. Filmlerin dilinin Türkçe veya Türkçe altyazılı olması ve üç dakikayı geçmemesi gerekiyor.

26 kelimeden en az 10 tanesi filmde kullanılacak!

Yarışmaya katılmak için belirlenen aşağıdaki 26 kelimeden en az 10 tanesinin filmde geçmesi gerekiyor:

1. Bütçe2. Birikim3. Yatırım4. Birikim ve yatırım hedefi5. Yaşam süresinin uzaması6. Hisse senedi yatırım fonu7. Kitle fonlaması8. Robo danışmanlık9. Sürdürülebilirliğin finansmanı10. Etki yatırımları11. Gelecek ve risk12. Finansal planlama13. Emeklilik14. Portföy ve portföy dağılımı15. Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)16. Pay (hisse)17. Borçlanma aracı yatırım fonu18. Tahvil19. Kira sertifikası20. Bireysel emeklilik21. Aracı kurum22. Portföy yönetim şirketi23. Banka24. Yatırım danışmanı25. Sosyal medya dolandırıcılığı / tehlikeleri26. Kadınların finansal okuryazarlığı

Filmler dört jüri ekibi tarafından değerlendirilecek

Bu yılki filmler oluşturulan ana jüri, TSPB jürisi, sektör jürisi ve halk jürisi tarafından değerlendirilecek. Ana jüride; Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Kamera Kurgu Kuram ve Uygulamaları, Kurgu Atölyesi, Belgesel Film Yapımı ve Kurmaca Film Yapımı konusunda ders veren Alp Birol, Sinema SE7EN Mecmua Genel Yayın Yönetmeni ve Sinema Yazarı Murat Özer, Sinema Yazarları Derneği üyesi sinema yazarı ve eleştirmeni Selin Gürel, Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Vardan ve Birliğimiz Genel Sekreteri İlkay Arıkan yer alacak.