Menu Close

“5. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması İçin Geri Sayım Başladı

Birliğimiz tarafından tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen “5. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması için başvuru sürecinde geri sayım başladı. Son başvuru tarihi 14 Eylül 2018 olan yarışmamızda dereceye girenler, 12 bin 500 TL’ye varan yatırım fonu kazanacak.

Tasarrufun ve yatırımın önemini en iyi anlatan yarışmacının 12 bin 500 TL değerinde yatırım fonunun sahibi olacağı yarışmada, ikinci olan yarışmacı 10 bin TL ve üçüncü olan yarışmacı 7 bin 500 TL değerinde yatırım fonu kazanacak. Yarışma sonunda ilk 10’a giren yarışmacılar, Birliğimiz tarafından düzenlenen bir günlük eğitimlerden birine ücretsiz katılma imkanının yanı sıra 1 yıl süreli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği’nin de sahibi olacak.

Bireylerin bilinçli finansal kararlar sayesinde geleceklerini nasıl güvence altına alabileceklerinin işlendiği yarışmanın bu yılki konsepti “Bulmacalı Senaryo”. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, aşağıda yer alan 20 kelimeden en az 10 tanesini kullanarak çektikleri 3 dakikayı aşmayan filmlerini 14 Eylül 2018 tarihine kadar www.kameraelindegelecegincebinde.com  sitesi üzerinden doldurdukları formla birlikte elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekiyor. 18 yaşını dolduran herkesin katılımına açık olan yarışmaya başvurmak için herhangi bir ücret ödenmiyor.

Filmde kullanılması gereken 10 kelime aşağıdakiler arasından seçilebilecek:

BütçePay (hisse)
BirikimTahvil
Birikim ve yatırım hedefiBorçlanma aracı yatırım fonu
Gelecek ve riskHisse senedi yatırım fonu
Yaşam süresinin uzamasıKira sertifikası
EmeklilikPortföy ve portföy dağılımı
Bireysel emeklilikBanka
Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)Aracı kurum
Finansal planlamaPortföy yönetim şirketi
YatırımYatırım danışmanı